Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza w dniu 22 września 2019 r. do PSZOK-u przy ul. Straconki, gdzie odbędzie się w godz. 10.00-15.00  kolejna zbiórka surowców wtórnych.
Na uczestników czeka 3000 sadzonek drzew, 1000 sadzonek kwiatów i wiele atrakcji ekologicznych. W akcji pojawi się także MIECIA …

Tradycyjnie zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców wtórnych, które będzie można wymienić na sadzonki drzew lub kwiatów.  Każdy, kto przyniesie do PSZOK -  20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka lub kwiatka (bratki). Podczas akcji zbierane będą także elektrośmieci.

Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl

Na zaproszenie Zakładu Gospodarki Odpadami w naszym mieście pojawi się specjalna „śMIECIArka -  to mobilna strefa edukacji zaaranżowana w żółtej śmieciarce Mieci. Jest to narzędzie edukacyjne powstałe w ramach kampanii „Działaj z imPETem!”, którego premiera miała miejsce 29 sierpnia w Warszawie. We wnętrzu żółtej śmieciarki nie znajdują się odpady, a zaaranżowana wystawa, która pokazuje drogę butelki PET od momentu, kiedy zostanie wyrzucona do żółtego kosza, aż do stworzenia z niej nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć produkty, które powstały w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkowo dla najmłodszych została zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz przygotowane gry zręcznościowe sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Przy wejściu do śmieciarki zawieszona jest zgniatarka i każdy chętny może zgnieść butelkę PET by następnie obserwować jej drogę do recyklingu już w śmieciarce.

Akcja „Drzewko za surowce” organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej  realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO. Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła.

Dodatkowe informacje:

Anna Sobańska – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel.  692 318 612